Koolielu

Noortekohtumised

Programmi „Noortekohtumised” eesmärk on soodustada Eestis elavate 11–19-aastaste erineva emakeelega noorte omavahelist suhtlemist, üksteisemõistmist ja arengut.

Kohtumistest võtavad osa Sõmeru Põhikooli ja Tapa Vene Põhikooli aktiivsed noored.

Sellel suvel alguse saanud Noortekohtumine „Terves kehas terve vaim” jätkus uue hooga!

9. novembril saime kokku partnerite juures Tapal. Kõik noored ootasid taaskohtumist väga. Mänguliselt alanud päev jätkus põneva orjenteerumisega Tapa linnas. Väsinuna tagasi jõudes hakati ühiselt pizzat valmistama. Veel arendavaid mänge ning ühine pizza söömine!

10. novembril käisime Viru rabas matkamas. Värske õhk, suhtlemine meeldivate inimestega ja loodusega on vaimse- ja füüsilise tervise alus.

11. novembri  päev oli väga huvitav ja infoküllane, saime palju uusi teadmisi. Alustuseks jalutasime kaks tundi Tallinna vanalinnas ning noored rääkisid teistele kahes keeles vaatamisväärsuste ajaloost. Peale jalutuskäiku sai arendada osavust, vastupidavust ja sihikindlust  T1 kaubanduskeskuses asuvas SkyPargis.

12. novembril tuldi kokku Sõmeru Põhikooli. Sai läbiviidud mõned liikumisvahetunnid, rääkisime vaimsest tervisest, eriti palju mängisime ja suhtlesime. Noored said kogemuse siidimaalide valmistamises. Hilem kaunistavad valminud siidimaalid meie koolide sööklaid.

Projekt on lõppenud, jäid alles kogemused, positiivsed emotsioonid, tekkisid uued sõbrad, jäi soov osaleda uutes Noortekohtumistes.

Noortekohtumiste elluviimist rahastatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja SA Archimedese noorteagentuuri toel.